MecnaMechanical Engineering of Ferdowsi University of  Mashhad

خانه

 آرشيو  

پست الكترونيك  

Yahoo! Group

تعداد بازديدکننده

آموزشی

 

آموزش

Mechanical Desktop 6.0

 

 

Introduction

Part 1

Part 2

Part 3

Part 4

Part 5

Part 6

Assembly

 


آموزش

 MATLAB 6


آموزش

AutoCad 2002


آموزش

Ansys 7.0

 

مثال های حل شده

 

آموزش مسايل سازه ای


آشنايي با

 متالوژي پودر

 

دانشگاه

 

دانشگاه فردوسي


ورود به سايت دانشگاه


اينترنشيپ


 

ميم شيمي82

 

دامپزشکي82 اروميه


متالوژي فردوسي

 

طراحی اجزاء

 

تمرکز تنش

(Peterson)


تمرکز تنش و نمودارهاي آن

(Collins)

 

 محاسبه ضريب تمرکز تنش

(آن لاين)


Factor Of Safety

 

وب و وبلاگ

 

 

 

خودرو وب

 

 خودروبلاگ

 

ساخت و توليد

 

مکانيک سيالات

 

mech81

 

لينکهاي خارجی

 

جستجوی مقالات خارجی در داخل دانشگاه فردوسی

 

دروس مهندسی مکانيک

 

 مجله الکترونيکي مهندسي مکانيک

 

انجمن مهندسان مکانيک امريکا

(ASME)

 

فرهنگی

 

پائولو کوئلو

 

کتاب های فارسی رايگان

لـينکـــسـتان

چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ،۱۳۸٢

انتخابات انجمن علمی مکانيک

انتخابات انجمن علمی مکانيک روز ۱۱خرداد قرار است برگزار شود،همه دانشجويان مکانيک ميتوانند در اين انتخابات شرکت کنند.انجمن علمی ۵ عضو دارد و اعضا به مدت يکسال انتخاب می شوند.
بجاست که ما دانشجويان ۸۱ی در اين انتخابات حضوری موثر و تعيين کننده داشته باشيم.بهترين اقدامی که می توانيم انجام دهيم اين است که نخست در ميان خود به توافق برسيم که ۵ نفر را به عنوان کانديدا انتخاب کنيم و به عنوان کانديداهای مکانيک۸۱ به هيئت برگزاری معرفی کنيم و رای خود را روی این افراد متمرکز کنیم و روی آنها تبليغ کنيم.
امسال بر خلاف سالهای گذشته علاوه بر سال دومی ها،دانشجويان سال سوم(که در سالهای گذشته کمتر کاندیدا می شدند) هم قصد دارند کانديدا شوند و انتخابات بسيار نزديک خواهد بود،اما به نظر می رسد بتوانيم با يک هماهنگی همه جانبه حداقل يک يا دو نفر از ۵ نفر را به وروديهای خودمان اختصاص بدهيم.
در اين راستا به احتمال زياد يکشنبه آينده در جلسه گفتگوی ايرانی بطور فوق العاده مفصل به گفتگو خواهیم نشست.
اميد است با همکاری همه بچه ها بتوانيم به اين موفقيت دست يابيم.


چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ،۱۳۸٢

استاتيک در گرمای تابستان

با توجه به تهدیدات آقای آیانی مبنی بر اینکه ۶۰٪ بچه ها می افتند،چندان نمی توان به پاس شدن این درس مطمئن بود.اخیرا هم آقای آیانی به قول خودشان کلاس را به صورت پادگان اداره می کنند و تا تقّی به توقّی می خورد نام«کوئیز» را بر زبان می آورند و با احساسات پاک ما بازی می کنند.
برای تشکیل «کلاس استاتیک در ترم تابستانه» خانم تدین پیگیریهای لازم را انجام داده اند و با دکتر مقيمان صحبت کرده اند.برای همين ليستی از افراد متقاضی تهيه شده کسانی که مايلند با مراجعه به خانم تدين نام خود را به ليست اضافه کنند.هرچند بعيد می رسد به نتيجه ای برسد ولی امتحان آن ضرری ندارد.درضمن کسانی که این لیست را امضاء می کنند به این معنا نیست که حتما استاتیک را می افتند پس خیلی سخت نگیرید.


چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ،۱۳۸٢

امتحان رياضی(۲) گروه مکانيک

امتحان رياضی(۲) کلاس آقای میرزاوزیری که اکثر بچه های مکانیکی توی همین کلاس هستند امروز برگزار شد؛امتحان خيلی سخت نبود تنها مشکل خود استاد و خانم قمصری(حل تمرين) بودند که با کمک همديگر نگهبانی می دادند.هر کس هم که راهنمایی می خواست استاد آدرس فلکه فردوسی و سه راه راهنمایی رو می دادند.
استاد جيب بعضی از بچه ها را رو هم بررسی کرد از جمله جيب نگارنده اين سطور؛تکه کاغذی از جيب بغلم در آورد و با لحنی شيرين گفت:«شما هم که از اينها داري!!!» ولی با باز کردن کاغذ چشمش به برگه وام۴۰۰۰۰تومانی افتاد.خيلی سنگين کاغذ رو گذاشت سر جاش وگفت:«هيچی!فکر کردم تقلبه!!!!»
قبل از امتحان کلاس حل تمرين هم برگزار شد؛اين خانم قمصری که شايعات زيادی دربارشون شنيده بوديم از اينکه دختر دکتر نارنجانی معروفه گرفته تا خواهرزن استاد حتی همسر استاد...حتی شنیدم آقای مشاری رفتند پیش استاد گفتند این خواهرخانمتون جواب سوالهای ما رو نمیدن!!! امروز شخصا اومد وسط کلاس و از بچه ها پرسيد که :«می دونين فاميل من چيه؟»و به اين ترتيب به همه شايعات پايان داد.سر جلسه امتحان هم استاد اومد بالای سر مازیار و پرسید:«میدونی نسبت این خانوم با من چیه؟».مازیار هم گفت:«خانومتونه؟!» استاد جواب داد نه؛مازیار گفت :«خواهرخانومتونه؟»باز استاد گفت نه؛بعد آخرش هم گفت نسبتش با من اینه که این خانوم دانشجوی منه!!!
در ضمن ایشون دانشجوی ورودی ۸۰ هستند که این درس رو ترم قبل پاس کردند!!!
نزديک يک ساعت سر کلاس تشريف داشتند و هر سوالی که بچه ها پرسيدند خانوم يا نمی دونستند يا مطالعه نکرده بودند يا مي گفتند توی امتحان نمياد يا مي گفتند قراره اصلا امروز انتگرال حل کنيم.
خلاصه پيشنهاد می کنم با يک استاد آشنايی هماهنگ کنيد يک کلاس حل تمرين برداريد؛ظاهرا که خيلی مشکل نيست...


یکشنبه ٢۸ اردیبهشت ،۱۳۸٢

ابراز همدردی

همه فانيند و او باقيست
با نهايت تاسف و تاثر در گذشت پدر دوست گراميمان آقای عليرضا جاويد عربشاهی را به اطلاع کليه دوستان و دانشجويان ميرسانيم.
از طرف همه بچه ها مصيبت وارده را به ايشان و خانواده محترمشان تسليت عرض می کنيم.
روحش شاد و يادش گرامی
از طرف دانشجويان مکانيک ۸۱ دانشگاه فردوسی مشهد


شنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳۸٢

گفتگوی ايرانی

سلام به همگي
جلسه گفتگوی ايرانی اين هفته فردا(۲۸ اردی بهشت ۸۲) در کلاس ۳۴ برگزار می شود.
موضوع های اين هفته:
۱-آزادی بيشتر(در دانشگاه): احسان نقیبی
۲-تغيير در ارزش ها :صادق عيدی
۳-نقد استاد ها و رفتار استاد ها در کلاس: احمد رفسنجانی
از همه بچه های مکانيک ۸۱ دعوت می شود در اين جلسه شرکت کنند.


شنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳۸٢

 

پنجشنبه گذشته امتحان استاتیک گروه(02)برگزار شد ،خبرنگار مکنا با حضور در جلسه امتحان بصورت افتخاری در امتحان شرکت کرد و از محل حادثه گزارش تهیه نموده که به شرح زیر است:
امتحان راس ساعت 2و10 دقیقه بعد ازظهر آغاز شد،قبل از امتحان جمعی از دانشجویان با آویزان کردن طنابی از تخته کلاس بصورت چوبه دار سعی در نشان دادن نگرانی خود از سختی امتحان داشتند،ولی علیرغم این تصورات امتحان خیلی ساده و پیش پا افتاده بود، به هرحال دانشجویان که با مهندس آیانی استاتیک دارند با دیدن سوالات دکتر طهانی بسیار یکه خوردند و باور آن برایشان مشکل بود.آقا سوال خرپا داده گفته نیروی وارد بر چندتا عضو را حساب کنید،فکر می کنید چه عضوهایی را خواسته باشه:«عضو صفر»...
به هر حال اگر قرار باشه اوضاع همینجور ادامه پیدا کنه ،ترم دیگه خیلی از شاگردان مهندس آیانی مجبورند استاتیک را با آقای طهانی بردارند.امتحان تا ساعت4و10 دقیقه ادامه یافت و اکثر دانشجویان با روی خندان جلسه را ترک کردند،هر چند امتحانی که مهندس آیانی دو هفته قبل گرفت قابل مقایسه با این امتحان نبود ولی بطور کلی می توان در مورد تک تک سوال ها چنین گفت:1- در مورد سوال مرکز جرم در هردو امتحان در یک سطح بود؛یک جسم مرکب 2- سوال تعادل تقریبا در یک سطح بود شاید سوال آقای طهانی کمی بیشتر محاسبه داشت 3-سوال قاب آقای آیانی خیلی مشکلتر بود 4-در مورد سوال خرپا هم که به هیچ وجه من الوجوه نمی توان حرفی زد همانطور که قبلا گفته شد عضو صفر کجا و خرپای ما کجا ؟!!


شنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳۸٢

چند نکته در مورد وبلاگ

سلام به همه دوستان مکانیکی
وبلاگی که پیش روی شماست برای آگاهی دانشجویان از آخرین اخبار و رویدادها در سطح دانشکده ایجاد شده،هرچند همه خیلی زود از کوچکترین اتفاقات در دانشگاه مطلع می شوند ولی این وبلاگ می تواند جایی برای اظهارنظر دوستان در مورد مسایل مختلف باشد،در این مورد ذکر چند نکته ضروری است :
نکته اول اینکه بر خلاف گروپ که فقط اعضای گروپ(و دوستان نزدیکشان) می توانستند پیغام ها را ببینند در وبلاگ ها چنین نیست و فراتر از آن همه می توانند در مورد پیغام ها نظر بدهند.
نکته بعد اینکه در درستی و دقت خبرها جای هیچ شکی نیست چون همه خبرها و پیام ها با دقت و مطمئن فرستاده می شوند ولی در بخش پیام های دیگران هیچ کنترلی وجود ندارد برای همین هرگونه نظر و یا مطلبی که در این بخش نگاشته شده هیچ ربطی به صاحبان این وبلاگ ندارد،و بدتر از همه آنکه ممکن است افرادی با نام شما اقدام به گذاشتن پیام های نامربوط کنند.
برای همین اولا امیدواریم هیچ موردی ازین دست پیش نیاید اما اگر چنین اتفاقی افتاد از توجه به آن پرهیز کنید.


جمعه ٢٦ اردیبهشت ،۱۳۸٢

 

به نام خدا
به دنبال استقبال دوستان از گروپ مکانیک 81 وبلاگ دانشجویان مکانیک 81 مشهد برای پوشش اخبار و رویدادها در سطح دانشکده راه اندازی شده است.
با نظرات خود ما را یاری کنید.
با تشکر گروه خبرنگاران مکنا