MecnaMechanical Engineering of Ferdowsi University of  Mashhad

خانه

 آرشيو  

پست الكترونيك  

Yahoo! Group

تعداد بازديدکننده

آموزشی

 

آموزش

Mechanical Desktop 6.0

 

 

Introduction

Part 1

Part 2

Part 3

Part 4

Part 5

Part 6

Assembly

 


آموزش

 MATLAB 6


آموزش

AutoCad 2002


آموزش

Ansys 7.0

 

مثال های حل شده

 

آموزش مسايل سازه ای


آشنايي با

 متالوژي پودر

 

دانشگاه

 

دانشگاه فردوسي


ورود به سايت دانشگاه


اينترنشيپ


 

ميم شيمي82

 

دامپزشکي82 اروميه


متالوژي فردوسي

 

طراحی اجزاء

 

تمرکز تنش

(Peterson)


تمرکز تنش و نمودارهاي آن

(Collins)

 

 محاسبه ضريب تمرکز تنش

(آن لاين)


Factor Of Safety

 

وب و وبلاگ

 

 

 

خودرو وب

 

 خودروبلاگ

 

ساخت و توليد

 

مکانيک سيالات

 

mech81

 

لينکهاي خارجی

 

جستجوی مقالات خارجی در داخل دانشگاه فردوسی

 

دروس مهندسی مکانيک

 

 مجله الکترونيکي مهندسي مکانيک

 

انجمن مهندسان مکانيک امريکا

(ASME)

 

فرهنگی

 

پائولو کوئلو

 

کتاب های فارسی رايگان

لـينکـــسـتان

شنبه ۳۱ خرداد ،۱۳۸٢

اردو ۸ تير

بالاخره امتحان استاتيک هم تموم شد و همه فرصتی پيدا کردند تا نفسی تازه کنند،بگذريم و بريم سر اصل مطلب، دوستانی که مايلند اردو بيايند تا روز يکشنبه(بعد از امتحان رياضی)آمادگی خودشون رو اعلام کنند.همون طور که می دونين اردو به مقصد اخلمد اگر خدا بخواد روز يکشنبه ۸تير برگزار ميشه،هزينه اردو چيزی در حدود ۲۵۰۰ تومان برای هرنفر در مياد که خبر دقيقش رو همون روز يکشنبه اعلام می کنيم.دوشنبه هم پولها رو جمع می کنیم و کارها رو بین بچه هایی که می خواهند همکاری کنند تقسیم می کنیم.
با آرزوی موفقیت برای همه بچه ها در باقی امتحانات


شنبه ٢٤ خرداد ،۱۳۸٢

شنبه يکشنبه دوشنبه سه شنبه استاتيک

کمتر از يک هفته تا امتحان استاتيک باقی مانده،همه در حال تلاش هستند تا به هر قيمتی شده اين درسه پاس بشه بره،از اونجايی که سوالات را آقای آيانی طرح می کنه بچه های گروه (۰۲)شايد کارشون مشکلتر باشه،در مقابل شايد برای گروه (۰۱)بهتر باشه چون ممکنه آقای آيانی سئوالات رو يه خورده ساده تر طرح کنه تا آنها هم بتونند حل کنند.
فقط بچه های گروه (۰۲) این انتخاب رو دارند که از بین سوال (کابل) و (قاب یا خرپا) یکی رو انتخاب کنند.
به هر حال برای همه آرزوی موفقيت می کنيم و اميدواريم حالا که همه تقريبا از بعد امتحان ميان ترم با استايک دورانی رو سپری کردند چهارشنبه برای هميشه به خدا بسپارندش.
در ضمن اردو حتما برگزار می شه،فعلا فرصت نيست در مورد جزئياتش صحبت کنيم،اين هم فقط يک يادآوری بود.
خوش باشيد و پيروز


جمعه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٢

اردو!نظرتون چیه؟!

با سلام به همه دوستان مکانيک81ی
نظرتون درمورد يک اردوی دسته جمعی بلافاصله بعد از پایان امتحانات چيست؟
لطفا هرکس نظر یا پیشنهادی در این مورد داره همین جا یا در گروپ اعلام کنه.
فکر کنم بعد از یک سال و یا برای بعضی ها یک ترم کنار هم بودن این اردو می تونه خاطره خوشی برای همگی باقی بذاره، بویژه خیلی از ما ممکنه 2 یا 3 ماه و شاید هیچوقت همديگر رو نبينيم.
روی اين پيشنهاد خوب فکر کنید،منتظر نظرات شما هستيم.


سه‌شنبه ۱۳ خرداد ،۱۳۸٢

بچه ها متشکريم

با سلام به همه دوستان مکانيکی و ۸۱ی های عزيز،
از همه بچه هايی که لطف کردند و به دوستان ۸۱ی خود رای دادند با تمام وجود تشکر می کنیم و اميدواريم بتونيم نماينده های خوبی برای شما باشيم.فکر می کنم انتخاب ۴ نفر از ۷ نفر عضو انجمن از بچه های ما شوخی نيست و موفقيت بزرگی است که با کمک همه شما به دست اومده.
در اينجا لازم می دونم از همه بچه هايی که روز يکشنبه پای صندوق رای به نفع ما تبليغ می کردند تشکر ويژه ای داشته باشم به خصوص علی هاشميان که با چنگ و دندون برای ما رای جمع می کرد و بارها و بارها با ۷۹ی ها و ۸۰ی ها دست به یقه شد و چندين بار مسئول ستاد علی هاشميان رو تهديد به اخراج از ليست کانديداها کرد ولی علی شانس آورد کانديدا نبود.
خلاصه «علی جان دستت درد نکنه،تو مردی»
تعداد آراء واقعا معرکه بود و تعجب همگان را برانگيخت،از خانم اندخشيده هم که در اين انتخابات ما را همراهی کردند متشکريم.


دوشنبه ۱٢ خرداد ،۱۳۸٢

آخرين روزهای درکنارهم بودن

همون طور که همه می دونين کم کم داريم به آخر ترم نزديک می شيم.
قريب يک سال درکنارهم بوديم و حالا موسم وداع فرا رسيده.
اين يک سال باهمه ی اتفاقات خوب و بدش برام يه دنيا خاطره بود.
دلم برای اين دوران خيلی تنگ ميشه.
همين طور برای همه ی بچه های خوب کلاس.
برای همه در تمام گام های زندگيشون آرزوی موفقيت ميکنم و
اميدوارم هميشه سربلند و پيروز باشيد.
با احترام
مينا مهرگان


دوشنبه ۱٢ خرداد ،۱۳۸٢

آخرين خبرها از انتخابات انجمن علمی

انتخابات انجمن علمی ديروز يکشنبه با حضور گسترده دانشجويان رشته های مختلف در دانشکده مهندسی برگزار گرديد.انتخابات نزديک ساعت ۱۰ صبح آغاز شد،با اين توضيح که انتخابات رشته مکانيک با کمی تاخیر شروع شد و با يک ساعت تمديد تا ساعت ۷ بعدازظهر ادامه يافت.
در رشته مکانيک بيش از ۲۰۰ نفر در رای گيری شرکت کردند که حاکی از مشارکت ۷۰٪ی دانشجویان است.در اين بين حضور فعال بچه های ۸۱ی توجه ساير ورودی ها را به خود جلب کرده بود بطوريکه انتظار چنين آماری را نداشتند،آمار غیر رسمی شمارش آراء به شرح زیر است:
۱-حمید شهابی ۹۴ رای(اصلی)
۲-سید سماء الدین محیط زاده ۸۱ رای(اصلی)
۳-احمد رفسنجانی عباسی ۶۱ رای(اصلی)
۴-صادق عیدی ۵۷ رای(اصلی)
۵-فرشاد صابری ۵۵ رای(اصلی)
۶-مینا مهرگان ۵۰ رای(علی البدل)
۷-امیرحسین قاسمی ۴۸رای(علی البدل)
۸-بهزاد مجیدی ۴۶ رای
۹-محمد عابدزاده ۴۶رای
۱۰-عطیه اندخشیده ۴۱ رای
و......
آمار بالا در صورتی که تا ساعت ۱۲ ظهر امروز شکایتی صورت نگیرد ان شاء الله پایدار خواهد ماند.
۸۱ی ها هرچند ظاهرا هماهنگ رأی دادند ولی از گوشه و کنار خبرهايی از ۴از۵ و حتی ۳و۲و۱از۵ رأی دادن بچه ها به گوش می رسد.عده ای نيز رأی خود را برای ۷۹ی ها به صندوق ريختند.به هر حال همه اين حق را دارند تا به کسانی که مايلند رأی دهند.
باکمی هماهنگی بيشتر می توانستيم انجمن علمی را کاملا در دست بگيريم ولی بازهم بايد اميدوار بود که می توانيم متحد باشيم.


دوشنبه ۱٢ خرداد ،۱۳۸٢

هيبنوتيزم

جلسه گفتگوی ايرانی این هفته به موضوع جذاب هیپنوتيزم اختصاص داشت که با استقبال خوب بچه ها نیز روبرو شد.
در اين جلسه آقای نوروزی (دانشجوی رشته معماری آزاد) که اطلاعات خوبی در مورد اين علم داشت به دعوت صادق عيدی حضور پیدا کرده بود و جلسه را اداره می کرد.
بعد از بيان مقدماتی از هيبنوز، تعدادی از بچه ها داوطلب شدند تا به عنوان سوژه هیبنوتيزم شوند، به قول خود آقای نوروزی این عمل بی نظير در کمتر از یک ثانيه صورت می گيرد و یک سوزن ميخی(سوزن ته گرد) تا نيمه در ساعد دست سوژه فروبرده می شود، بدون اینکه شخص احساس درد کند و به همین ترتیب از دست وی بيرون آورده می شود،این عمل به خوبی روی 6 نفر از بچه ها انجام شد، آخرين سوژه مصطفی نقی زاده بود که به در خواست بچه ها اين بار بيش از دو سوم سوزن در دست وی فروبرده شد، تنها عکس العمل بچه ها نسبت به اين موضوع شگفت زدگی محض بود.
سپس صحبت های زيادی در مورد حالت های مختلف هيبنوتيزم و بعضی ديده ها و شنيده های بچه ها به مِان آمد و در پايان آقای نوروزی کل کلاس را به خواب فرو برد(با صحبت های خود!!!!) و اگرچه احساس خواب به طور کامل در همه پيش نيامد ولی در تعدادی از بچه ها تاثیر خود را گذاشت.
اين جلسه سرانجام در ساعت 2 بعدازظهر به سلامت به پايان رسيد.شنبه ۱٠ خرداد ،۱۳۸٢

تنها يک روز تا انتخابات باقی مانده

همانطور که بارها در همين وبلاگ و در گروپ اعلام شده، ۵ نفر از همکلاسی های شما کانديدای انجمن علمی مکانيک شده اند و فردا رای شما نتيجه ای را که هنوز مشخص نيست رقم خواهد زد.
حال اين سوال مطرح می شود که بچه ها به چند نفر از اين ۵ نفر رای خواهند داد!؟ و آيا هيچ کدام از اين ۵ نفر می توانند آراء لازم برای ورود به انجمن را کسب کنند يا نه؟
چيزی که واضح است هماهنگی ۱۰۰٪ بين همه وجود ندارد، در اين ميان بيشترين اختلاف نظر در انتخاب خانمها وجود دارد و اينکه نظر بچه ها در مورد انتخاب خانم اندخشيده و مهرگان چيست،آنچه از نظرات بچه ها پيداست از دو مورد کاملا مخالف هم حکايت دارد ،عده ای تنها می خواهند به خانم اندخشيده رای بدهند و عده ای خانم مهرگان را به عنوان نماينده خود در انجمن بر می گزينند.تعداد افراد اين دو گروه چندان نسبت به هم برتری محسوسی نشان نمی دهد،و تنها اثری که در اين روزها می تواند داشته باشد کاهش آراء هر دو نماينده ذکر شده است.
از بين ديگر نامزدها فرشاد صابری رای بيشتر بچه ها را به همراه دارد و می توان امید داشت که شانس پیروزی او قابل توجه است.صادق عیدی با توجه به اینکه مخالفتی در مقابل او از جانب هیچکس وجود ندارد می تواند امیدوار باشد،احمد رفسنجانی نیز موافقت بیشتر بچه ها را جلب کرده و شانس پیروزی او در این رقابت سخت بیش از دیگران است.هرچند این آمار به هیچوجه قطعی نیست ولی فابل تامل است.ولی این نکته را در نظر داشته باشیم که با احتساب حضور سال بالایی ها بویژه ۷۹ی ها کلیه پیش بینی ها تحت تاثیر قرار می گیرد .


سه‌شنبه ٦ خرداد ،۱۳۸٢

ما روی رای ۸۱ی ها حساب می کنيم!!!

انتخابات انجمن علمی يکشنبه آينده برگزار خواهد شد و از بين ورودی های مکانيک ۸۱ هم ۵ نفر از بچه ها کانديدا شده اند که عبارتند از :

عطيه اندخشيده
احمد رفسنجانی
فرشاد صابری
صادق عيدی
مينا مهرگان


از همه دوستان مکانيکی بويژه بچه های ۸۱ می خواهيم تا به دوستان۸۱ی خود رای دهند و از همه می خواهيم تا مارا ياری کنند تا همه از انجمنی فعال و پویا بهره ببرند.
هر چند رقابتی سخت پيش روی ماست ولی تلاش ما اين است که اگر هم پيروز اين رقابت نباشيم تلاش کنيم تا پابه پای دانشجويان سال بالايی از حيثيت مکانيک ۸۱ آنگونه که در خور نام مکانيک ۸۱ است دفاع کنيم.
تا اين لحظه ۱۶ نفر نامزد انجمن علمی مکانيک شده اند که چنين آماری بی سابقه است،اگرچه دشوار است ولی می توانيم با همدلی و همراهی بچه ها به اين موفقيت دست يابيم.
وعده ما يکشنبه ۱۱ خرداد ۸۲ ،ما را با رای خود همراهی کنيد.


دوشنبه ٥ خرداد ،۱۳۸٢

از طرف احمد رفسنجانی عباسی

با سلام به همه دوستان

«تلاش برای رفع کدورتهای بين بچه ها بی حاصل بود،هنوز نتوانسته بودم حتی اختلاف خودم با نزديکترين دوستانم را حل کنم.»
حال که تعداد اندکی از دوستان دوری و دوستی را برگزيده اند و عملا به اين نتيجه رسيده ايم که نمی توانيم در کنار هم به دوستی خود ادامه دهيم و يا بهتر بگويم از اينکه با هم برخوردی نداشته باشيم راحتتريم،احساس می کنم گامی به جلو برداشته ايم و آن روراست بودن است.وقتی عده ای، ديگر نمی خواهند با ما معاشرتی نزديک و صميمی داشته باشند چه دليلی دارد که بر آن پافشاری کنيم و هرروز بارها و بارها خنده های دروغين تحويل يکديگر دهیم،در حالی که می توانيم دورادور احترامی متقابل و ماندگار برای هم قائل شويم.اين گونه ديگر کدورتی پیش نخواهد آمد.
من در اينجا از همه دوستانی که دیروز به جلسه گفتگوی ايرانی آمدند، از طرف خودم عذرخواهی می کنم که با آنچه ناخواسته پيش آمد موجب رنجش خاطر اين عزیزان شدیم خصوصا دوستانی که برای نخستين بار در این جلسه حضور پیدا کرده بودند و در همین برخورد اول تصویری تیره از مکانیک۸۱ در ذهنشان نقش بست.
اگرچه آنچه پیش آمد خوشایند هيچکس نبود ولی لااقل من را وادار کرد اطراف خودم را دقيقتر ببينم و مرا متوجه عزِيزانی ساخت که شايد تاکنون از توجهی که به من داشتند غافل بودم.
حال هرچند رمقی در من باقی نمانده اما تنها به احترام دوستانی که هر از چندگاه که در اوقات بیکاری خود در دانشگاه سری به سایت می زنند و پيغامی از سر تفنن برای گروپ می فرستند،و یا آنهايی که وقتی می بينند گروپ سوت و کور است احساس می کنند بچه ها کم لطف شده اند و یا آنهايی که با تشکرهای خود همراهی خود را نشان می دهند؛ همچنان مانند گذشته پرشور و پرانرژی فعالیت خود را ادامه می دهم و سعی می کنم با بقيه بچه ها بتوانيم صميمیتی که هنوز به طور کامل فراموش نشده را به خاطر بیاوريم.
هرچند دوست داشتم با هماهنگی همه بچه ها در انتخابات انجمن علمی کاندیدا شوم ولی با توجه به فرصت اندک باقی مانده و اینکه دیگر فرصتی برای مشورت با ديگر دوستان باقی نمانده؛ شخصا کاندیداتوری خود را اعلام می کنم و از کاندیدا شدن هرکدام از دوستان که تمایلی به این کار داشته باشند با جان و دل استقبال می کنم.
شاید ديگر آن روزگار خوش گذشته بازنگردد ولی همه ما روزی در گوشه ای از ذهن خود به آنروزها بازخواهیم گشت و لحظاتی با حسرت همدم خواهیم شد.


احمد رفسنجانی عباسی، دانشجوی جامدات۸۱


یکشنبه ٤ خرداد ،۱۳۸٢

 

يکشنبه ٬ ۴/۳/۸۲
دانشکده مهندسی ٬ کلاس ۳۵

در راستای تشکيل جلسات گفتگوی ايرانی که چند هفته ايست با مساعدت گروه مکانيک ۸۱ در دانشگاه « فردوسی مشهد » (بزرگترين دانشگاه خاورمیانه از نظر وسعت) برگزار می شود ٬ امروز نيز جلسه ای در پشت درهای بسته برپا شد.
اين گفتمان با عنوان « تغيير ارزش ها » آغاز شد و با ارائه نقطه نظرات حضار گرامی ادامه يافت ٬ و در نهايت با ابراز نظرات شخصی افراد در مورد دوستان و بعضی احزاب اينترنتی ( موسوم به Group) جلسه متشنج شد .
به گزارش خبرنگار اعزامی « مکنا » بدليل ترک جلسه توسط يکی از طرفين درگير ٬ جلسه بدون دستيابی به نتايج مطلوب نيمه تمام باقی ماند ؛ تا هفته آينده با طرفين درگير و حضور شهود بالغ و عادل در جلسه برگزار شود.


شنبه ۳ خرداد ،۱۳۸٢

جديدترين خبر

طبق جديدترين اخبارواصله گروهي ازدانشجويان مكانيك به همراه تعدادي از دانشجويان عمران
اقدام به تشكيل يك گروه اينترنتي به نام [تي بي اي ام او] كرده اند،اين گروه كه دير بازي است
فعاليت خود را آغاز نموده ، شامل افراد خاصي از اين دو رشته مي باشد.
در مورد وجه تسميه ي نام اين گروه ، اگر اندكي به مغز مبارك خود فشار آوريد، حتما خواهيد
توانست آن را بيابيد.
هنوز از چگونگي تشكيل وجزييات اين گروه اطلاع چنداني در دست نيست.


جمعه ٢ خرداد ،۱۳۸٢

mechanics81 در جستجوی گوگل

به تازگی سا‌‌‌‌يت جستجوی گوگل نيز گروپ و وبلاگمان را شناسايی کرده و در ليست جستجوی خود قرار داده است.
شما می توانيد با جستجوی کلمه mechanics81در این سايت شاهد نام وبلاگ و گروپ در صدر نتايج جستجو باشيد يا می توانید کلمه مکانیک ۸۱ را جستجو کنید و وبلاگ را در قسمت نتايج بيابيد،خلاصه اگر خواستيد به دوست یا آشنايی آدرس گروپ يا مکنا را بدهيد از این روش استفاده کنيد چون کلاس کار را بالا می برد.
گروپ ما به عنوان پيشکسوت گروپهای دانشجويی ۸۱يها در دانشگاه همواره در همه کارها از همه پيشی گرفته و از زمان تاسيس(۲۴ آذرماه ۱۳۸۱) تاکنون توانسته ارتباط خوبی با اعضای خود برقرار کند.اسپند کنم دود،نخوره نظر،از چشم حسود.
اصلا توی این دانشگاه؛ بچه های مکانیک۸۱ یک طرف،دانشجویان کل رشته های دیگه هم بيطرف.