کيمياگر

«کيمياگر» کتابی که يکی از کاروانيان به همراه آورده بود،به دست گرفت.
کتاب جلد نداشت،با اينهمه توانست نام نويسنده را دريابد : اسکاروايلد. در حالی که کتاب را ورق می زد به داستانی برخورد که درباره «نرگس» بود.
کيمياگر افسانه نرگس را می شناخت،مرد جوان و زيبايی که هر روز به کنار درياچه می رفت تا زيبايی خويش را در آب تماشا کند.او آنچنان مجذوب تصوير خويش می شد که روزی به آب افتاد و در درياچه غرق شد.
در مکانی که به آب افتاده بود، گلی روييد که آن را گل نرگس ناميدند.
اما اسکار وايلد داستان را به اين شيوه تمام نکرده بود.
او نوشته بود که پس از مرگ نرگس،پريان جنگل به کنار درياچه آب شيرين آمدند و آن را لبالب از اشگهای شور يافتند.
پريان پرسيدند:چرا گريه می کنی؟
درياچه جواب داد: من برای نرگس گريه می کنم.
پريان گفتند:هيچ جای تعجب نيست، چون هرچند که ما پيوسته در بيشه ها به دنبال او بوديم تنها تو بودی که می توانستی از نزديک زيبايی او را تماشا کنی.
آنگاه درياچه پرسيد:مگر نرگس زيبا بود؟
پريان شگفت زده پرسيدند: چه کسی بهتر از تو اين را می داند؟او هر روز در ساحل تو می نشست و به روی تو خم می شد!
درياچه لحظه ای ساکت ماند و سپس گفت:من برای نرگس گريه می کنم،اما هرگز متوجه زيبايی او نشده بودم.من برای نرگس گريه می کنم زيرا هربار که به روی من خم می شد، می توانستم در ژرفای چشمانش بازتاب زيبايی خويش را ببينم.
کيمياگر گفت:چه داستان قشنگي.

پائولو کوئيلو
نظر شما چيه؟قشنگ بود؟

/ 7 نظر / 13 بازدید
MELODY

سلام من از وب لاگتون خوشم اومد موفق باشين!به وب لاگ منم سر بزنيد... ترانه

m.n

فکر می کنم ما توی ادبيات کشور خودمون مطالبی به مراتب قشنگتر ؛ساده تر ورونتر از اين داريم.ضمنا نوشتن داستان های احساسی به نظر من خيلی بهتر از اون جنگ ودعواهاست .اميدوارم اين روند ادامه پيدا کند.(فقط مواظب باشید مثل فیلم هندی ها نشه )

MELODY

سلام نه دوست خوبم بر عکس من خیلی از اون امار ناراحت شدم. ترانه

احمد رفسنجانی

سلام، گفتم شايد اينجا رو بخونيد برای همين در اينجا به اطلاعتون می رسانم که: علاقه مندان مکالمه انگليسی در صورت تمايل می توانند در کلاس ای آر اس که از اين هقته هر چهارشنبه ساعت ۵ الی ۷ بعد از ظهر تشکيل خواهد شد شرکت کنند. مادريتور اين کلاس آقای علی وحدتی از دانشجويان مکانيک۷۹ هستند. خدانگهدار

gheirati!!!!

با عرض سلام به مکانیکای عزيز. متن نوشته مفهومی ندارد جز یه چیز<<>> که متاسفانه در رشته زيبای مکانيک از اين افراد کم نيست. بگذريم از شما دختر های مکانيک که خود را وارث نيوتن ميدانيد خواستارم نذاريد اجانب به کفران نعمت ما پی برده و قصد در جا باز کردن در بين ما را داشته باشد چند صباحی است فردی ترانه نام با دلايل مجهول و قصد های مشکوک وارد جمع صميمی! ما شده به اميد قطع دست اجانب.

sadegh

متن بسيار زيبائی بود و من رو به حداقل دو سه ساعت فکر واداشت.از همه می خوام که روی معنای اين متن بيشتر فکر کنن.

mahyar

kimiagar baghiash bahaltareha khoondi?